05-06-2026, 09:19 PM
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-06-2026, 10:14 PM przez forumowicz.)
Dziś każdy, kto chciałby "iść za Bogiem" ma mnóstwo przeróżnych alternatyw. Jest też Biblia 
Każdy może dziś oglądać i słuchać najlepszych nauczań w sieci, czytać artykuły na dowolny temat "o Bogu", albo czytać dobre książki. Można też dyskutować na przeróżnych messengerach, chodzić na koncerty, brać udział w przeróżnych eventach i konwentach, albo nawet subskrybować "wersety dnia" prosto do ulubionej mobilki... Można też w sumie po prostu, jako wisienka na torcie tego wszystkiego* zadawać pytania sztucznej i ona zawsze coś odpowie..
Ale Biblia ?
Po co dziś przeznaczać na to czas ?
Ktoś powie - ok, można się z niej wiele nauczyć, np o człowieku, czy moralności.
A ktoś inny, że można lepiej poznać dzięki niej Boga.
Są też i tacy w tym, co mówią, że zawiera mity.
Co by nie było - jaki ma więc dziś sens czytanie / słuchanie Biblii ?
*(która zapewne niedługo stanie się samym tortem, ale nie będzie już chyba specjalnie za słodko)

Każdy może dziś oglądać i słuchać najlepszych nauczań w sieci, czytać artykuły na dowolny temat "o Bogu", albo czytać dobre książki. Można też dyskutować na przeróżnych messengerach, chodzić na koncerty, brać udział w przeróżnych eventach i konwentach, albo nawet subskrybować "wersety dnia" prosto do ulubionej mobilki... Można też w sumie po prostu, jako wisienka na torcie tego wszystkiego* zadawać pytania sztucznej i ona zawsze coś odpowie..
Ale Biblia ?
Po co dziś przeznaczać na to czas ?
Ktoś powie - ok, można się z niej wiele nauczyć, np o człowieku, czy moralności.
A ktoś inny, że można lepiej poznać dzięki niej Boga.
Są też i tacy w tym, co mówią, że zawiera mity.
Co by nie było - jaki ma więc dziś sens czytanie / słuchanie Biblii ?
*(która zapewne niedługo stanie się samym tortem, ale nie będzie już chyba specjalnie za słodko)

