05-06-2026, 09:07 PM
Czy da się w ogóle dziś jakoś sensownie podjąć temat ?
Media otaczają nas wszędzie. Są też w zasadzie "w środku". Mówiąc "media" mam na myśli bardzo szeroko rozumiane pojęcie związane z treścią. Wydaje mi się, że sama forma przestała mieć już chyba dawno temu znaczenie. Są one zakorzenione dziś tak bardzo w podstawach naszej kultury i sposobie postrzegania przez nas rzeczywistości, że ciężko jest już chyba czasem rozeznać się pomiędzy granicą tego w jakim stopniu korzystamy z nich jako narzędzi przekazu, a w jakim - to one korzystają z nas.
Zalew coraz bardziej z każdym dniem zcybernetyzowanych mediów stał się naszą naturalną częścią życia (TV, streamingi, socialmedia, gry, wszechobecna reklama, masowe eventy, czasem jeszcze książki... ale i za chwilę majaczący już na horyzoncie niedalekiej przyszłości interface człowiek-maszyna .. ) Korzystając dziś z jakichkolwiek (bo nie da się nie korzystać) - z pewnością można stwierdzić jedno. Mają one niebagatelny wpływ na codzienne życie każdego z nas. I nie jeden raz przespaliśmy momenty, w których należało powiedzieć "stop".
Być może dlatego warto jeszcze mimo wszystko spojrzeć na to od strony wartości i podejścia proponowanego przez Słowo (i czy w ogóle jest takie ?
)..
Co o tym myślicie ?
Media otaczają nas wszędzie. Są też w zasadzie "w środku". Mówiąc "media" mam na myśli bardzo szeroko rozumiane pojęcie związane z treścią. Wydaje mi się, że sama forma przestała mieć już chyba dawno temu znaczenie. Są one zakorzenione dziś tak bardzo w podstawach naszej kultury i sposobie postrzegania przez nas rzeczywistości, że ciężko jest już chyba czasem rozeznać się pomiędzy granicą tego w jakim stopniu korzystamy z nich jako narzędzi przekazu, a w jakim - to one korzystają z nas.
Zalew coraz bardziej z każdym dniem zcybernetyzowanych mediów stał się naszą naturalną częścią życia (TV, streamingi, socialmedia, gry, wszechobecna reklama, masowe eventy, czasem jeszcze książki... ale i za chwilę majaczący już na horyzoncie niedalekiej przyszłości interface człowiek-maszyna .. ) Korzystając dziś z jakichkolwiek (bo nie da się nie korzystać) - z pewnością można stwierdzić jedno. Mają one niebagatelny wpływ na codzienne życie każdego z nas. I nie jeden raz przespaliśmy momenty, w których należało powiedzieć "stop".
Być może dlatego warto jeszcze mimo wszystko spojrzeć na to od strony wartości i podejścia proponowanego przez Słowo (i czy w ogóle jest takie ?
)..Co o tym myślicie ?

