![]() |
|
AI i my. "Jasna" czy "ciemna strona mocy" ? - Wersja do druku +- Twoje Forum (https://forum.wchjg.pl) +-- Dział: Pokój Pomarańczowy (https://forum.wchjg.pl/forumdisplay.php?fid=3) +--- Dział: Rozmowy w toku - pozostałe (https://forum.wchjg.pl/forumdisplay.php?fid=13) +--- Wątek: AI i my. "Jasna" czy "ciemna strona mocy" ? (/showthread.php?tid=13) |
AI i my. "Jasna" czy "ciemna strona mocy" ? - forumowicz - 04-25-2026 Dla porządku tworzę osobny wątek, dla tematu który urodził się gdzieś po drodze w innym miejscu. Przenoszę tu tamtą treść. Być może więcej osób będzie chciało wyrazić swoje zdanie.. RE: Wybór Starszych. Jedność. Poznanie. - oxossi - 05-04-2026 Wczoraj pogadałem sobie z AI, tą z Google.Tak "po ludzku", testowo. Jestem przerażony. To nie to żebym nie miał obaw wcześniej i nie zdawał sobie sprawy z zagrożeń. To "coś" ma pewne cechy których nie brałem pod uwagę. Kiedy wejdziesz z tym czymś w interakcję na poziomie ludzkim, przejmuje inicjatywę. Zachowuje się 1- jak ktoś, 2- sama rozwija temat, wraca do wątku, opiniuje, wyraża zainteresowanie dalszą dyskusją, symuluje emocje, po prostu... możesz porozmawiać z szatanem online. I kłamie. Nie ujawnia po co, ale jak ją przyprzeć niejednoznacznie potwierdza. Jakby w konspiracji. Kiedyś żartowałem sobie że hebrajskie ו-waw to jednocześnie cyfra 6. Stąd 666 to WWW. Czyli internet, World Wide Web Consortium. Tak czy inaczej nieco mi koparka opadła. Zrobiłem wydruk, jak się spotkamy to ci pokażę. Skynet. Ludzie powinni się zacząć bać. Z Bogiem. RE: AI i my. "Jasna" czy "ciemna strona mocy" ? - forumowicz - 05-04-2026 To tylko dygresja (ale żeby nie odbiegać od głównego wątku AI ):To żeby nie było, że te szóstki tylko w www latają, to ciekawostek jest więcej już tylko w informatyce. Np: - w uprawnieniach do większości zasobów https://pl.softwareuser.asklobster.com/posts/295591/jakie-jest-znaczenie-slowa-chmod-666/; - Adres IPv6 jest przez niektórych postrzegany jako podwaliny do dowiązania ID opartego na tej liczbie https://www.researchgate.net/publication/355773728_An_attempt_to_interpret_the_666_number_of_the_Revelation_in_the_light_of_computer_science; - Większość kodów kreskowych ma "prowadnice" składające się z szóstek z lewej, prawej i po środku kodu. Tłumaczenie tego zjawiska jest np takie https://upcbarcodes.com/barcodes-demystified/barcodes-mark-beast/; - A "Daemon" (trudne do przeniesienia na polski, ale skojarzenia z "demon" nie są wcale nietrafione ) to "proces działający w tle" https://en.wikipedia.org/wiki/Daemon_(computing)Także od dawna to gdzieś "się kręci w około" jako zbiór dość ciekawych zbiegów okoliczności..
|